top of page

דרך לעתיד

מטרת מרכז הלימוד "דרך לעתיד"

הינה לפתח ולהשיג הבנה עמוקה של עצמך ושל העולם סובב. המרכז מבוסס על תכנית חינוכית המקנה ידע מובנה וכלים התפתחותיים. אנו שואפים לפתח את התלמידים הן מבחינה אישית והן מבחינה אינטלקטואלית כך שיהפכו למנהיגים אחראים, יצירתיים ואמפתיים המסוגלים להביא לשינוי חיובי לחברה ולעצב את העתיד בצורה הטובה ביותר.

לתקן את עצמנו ואת העולם כאן ועכשיו, כך שבאמצעות התיקון ניצור עתיד טוב יותר - עולם קסום!

  תיקון עולמי

אדם המקיים אינטראקציה עם שיטות רוחניות ויישום עקרונותיהם, יכול למלא תפקיד פעיל בתהליך תיקון עולם. על ידי חידוש הקשר הרוחני שלו עם כוחות עליונים ועקרונות רוחניים, הוא מסוגל להחזיר את ההרמוניה בקוסמוס ולהחזיר את העולם למצבו המקורי.

הבנה זו של תיקון עולם משקפת לא רק את הרצון להתפתחות רוחנית אישית, אלא גם דאגה ליקום כולו, תוך שימת דגש על אחריותו של אדם למצב העולם הסובב אותו והשתתפות פעילה בתהליך תיקונו.

עולם העתיד או עולם הקסם

העולם העתידי קשור לרעיון של מציאות הרמונית ואלוקית, צדק וטוהר רוחני.

רק במצב זה אדם יכול להשתמש בקסם. מצב זה יהיה שונה מהמצב הנוכחי של העולם, כי כל החוקים והעקרונות הרוחניים יתקיימו בו, והאנושות תחיה באחדות עם המקור האלוקי.

בעולם העתידי הזה, נשמות האדם יזכו באושר נצחי ושמחה רוחנית בעוד שקונפליקט וסבל ייעלמו. מצב כזה של העולם יהיה שיא השלמות הרוחנית, כאשר כל נשמה תמצא את הטבע האמיתי שלה ואת הקשר היצירתי שלה עם האלוקי.

אבל למה "עולם העתיד" נקרא "עולם הקסם"?

הקסם של עולם העתיד יכוון לאינטראקציה ותקשורת עם העולמות העדינים מתוך מודעות לאחדות היחסים של ההשגחה האלוקית והתלות ההדדית של כל מה שקיים ביקום.

זו ההבנה שכל דבר בעולם קשור קשר הדוק ויוצר שלם אחד. זוהי התובנה או ההכרה שהמגוון בחיים סביבנו הוא ביטוי של מציאות אוניברסלית אחת.

העולם הקסום הוא הרמה הגבוהה ביותר של מודעות והארה רוחנית. הוא הרמה הגבוהה ביותר של מחשבותיו, רגשותיו ומעשיו של האדם, כמו גם השילוב של היבטים שונים באישיותו לשלם אחד וניהולו במיומנות.

זהו מצב שבו אדם חווה הרמוניה והבנה עם העולם כולו, ורואה בכל דבר ביטויים של מהות רוחנית אחת או של העיקרון האלוקי. הדבר מאפשר לאדם לחוות קשר עמוק יותר עם העולם החיצון, להבין טוב יותר את משמעות הקיום שלו ולממש את הפוטנציאל הטמון בו ואת ייעודו לטובתו שלו ושל אחרים.

 

שלב התיקון הראשון בדרך ל"עולם הקסם" הוא פתיחת הלב.

מה המשמעות של לב פתוח?

אדם עם לב פתוח מאופיין בדרך כלל בתכונות הבאות:

  • אמפתיה וחמלה, יכולת ביטוי רגשות, סובלנות והבנה, אדיבות וידידות, נְכוֹנוּת לַעֲזוֹר, פתיחות להיכרות חדשה, היכולת לסלוח, דאגה לסביבה יושר וכנות, היכולת לקבל אהבה..

באופן כללי, אדם בעל לב פתוח הוא אדם בעל יכולת תגובה רגשית גבוהה, מסוגל לקיים יחסים עמוקים וכנים עם אחרים ושואף לתרום תרומה חיובית לחייהם של אחרים.

רק לאחר שתפתחו את הלב יפתחו בפניכם הדלתות לעולם הנפש והשליטה!

3 מדרגות

מדרגה 3
מדרגה 2
מדרגה 1
shutterstock_1613354224.jpg

אנשים רבים רואים את מטרת הלמידה בצבירת ידע, או לפחות באיסוף מידע.

בין אם מדובר ברפרוף או בקריאה קפדנית, האתגר הוא לחלץ מידע שימושי ולהתקדם בהטמעתו.

משימת הלימוד היא שיפור עצמי, שיפור תכונות האופי והפעולות שלנו.

לכן, ההוראה במרכז הלימוד שלנו אינה מוגבלת רק לרכישת ידע.

במרכז הלימוד אנו שואפים להתקרב ליקום, והדרך שלנו היא הדרך לעתיד. אנו צוללים אל מעמקי מסתורי הקוסמוס והיקום כך שכתוצאה מהלימודים שלך, האישיות שלך מתעדנת.

 

לתהליך זה יש אופי של תגובת שרשרת. ככל שנתמסר ללימודים, כך נבין טוב יותר כיצד האלוקי מתגלה בעולם הזה וככל שאנו משפרים את תכונותינו בהצלחה רבה יותר, כך אנו ניגשים לרוחניות ומתחילים להבין טוב יותר את המימד הפנימי של המציאות.

bottom of page